Lightroom

warning: Creating default object from empty value in /var/www/jakub.serych.cz/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Hardwarový ovladač Lightroomu

Skoro všechna práce v Lightroomu při úpravě fotografií sestává z tahání za řadu táhel měnících expozici, světla, stíny, vyvážení bílé a mnoho dalších parametrů. Napadlo Vás někdy, že by bylo příjemné mít možnost dělat tuto činnost pomocí skutečných "koleček"? V tomto článku si ukážeme, že to lze a je to docela levné a jednoduché.

LightRoom - automatické vložení EXIF informací při importu fotografií

Mnoho webových galerií, publikačních systémů, ale i redakcí různých periodik dnes pracuje s takzvanými EXIF informacemi uložitelnými v hlavičce každého JPEG souboru. V tomto jednoduchém návodu popíši, jak snadné je si v LightRoomu nechat automaticky přidat například informaci o autorovi a copyrightu fotografie. Některé fotoaparáty sice umožňují si tyto informace zadat přímo v menu a vkládat je do fotek už během fotografování, ale jiné typy to neumí nebo mívají problém s českou diakritikou. Proto je snazší se o to postarat až v počítači. Pokud používáte pro editaci fotek Adobe LightRoom, je to velmi snadné a plně automatické.

Syndikovat obsah