RepRap

warning: Creating default object from empty value in /var/www/jakub.serych.cz/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

RepRap - první pokusy o tisk

Když jsem se po prvním rozhýbání tiskárny pokusil o prvotisk, vylezl samozřejmě totální paskvil. Nejprve to ve mě vyvolalo pocity silného zklamání, ale po prohledání několika webů jsem zjistil, že seřídit tiskárnu není úplně triviální záležitost. V tomto článku se proto pokusím popsat jak při uvádění do provozu postupovat. 

RepRap - vyhřívaný stolek

Původně jsem myslel, že bude následovat článek o seřizování tiskárny a prvních pokusech o tisk, ale uprostřed tohoto procesu se ukázalo, že pro tisk hmotou ABS je vyhřívaný stolek nutností. Protože jsem se rozhodl pro vlastní konstrukci, která se docela vydařila, nejprve popíšu, jak je možné si ho postavit.

 

RepRap - firmware, sotware a uvádění do provozu

Konečně se zase po delší odmlce dostávám k tomu, abych popsal další kroky stavby RepRapa. Prostoj byl zapříčiněn jednak začátkem školního roku, který je pro mě vždy šílený - dělám admina sítě s cca 200 počítači pro cca 900 lidí, takže kdo k téhle práci někdy přičichnul, dovede si jistě ten šrumec představit. Ale abych se nevymlouval jen na síť, RepRap, kterému jsem se útržkovitě po volných chvilkách také snažil věnovat, mě docela vytrápil. Doufám proto, že mé poznatky pomohou ostatním stavitelům začátečníkům. 

RepRap - elektronika

Další kapitolou stavby RepRapa je výběr, stavba a naprogramování ovládací elektroniky. I zde panuje v různých verzích poměrně značný chaos a je potřeba dobře zvažovat všechna pro a proti, než provedete závěrečné rozhodnutí.

RepRap - stavba

Stavbu RepRapa můžeme zahájit v momentě, kdy máme tištěné díly a vitamíny. Zpočátku to jde velmi rychle, ale záhy zjistíte, že je to podobné jako se stavbou domu. Hrubá stavba se dá vyšvihnout za pár dní, ale dokončovací práce mohou trvat i několik let...

Začněme ale pěkně od začátku.

RepRap - potřebný materiál

RepRep se staví z velmi levných a snadno dostupných součástek. Nicméně i tak vyjde stavba tiskárny minimálně na několik tisíc korun. V tomto článku budu shromažďovat svoje poznatky o levných a dostupných zdrojích materiálu na stavbu.

RepRap tiskárna

V tomto seriálu budu popisovat postup stavby své první RepRap 3D tiskárny s pracovním názvem Adam (jak jinak :-))).

Pokud se někdo do stavby budete chtít také pustit, a narazíte v mém popisu nebo obecně při stavbě na nějaké nejasnosti, neváhejte mi poslat mail. Pokud budu znát odpovědi na Vaše otázky, rád poradím.

Syndikovat obsah